Zabezpieczanie danych

Tworzenie kopii zapasowych jest jedną z najskuteczniejszych metod ochrony ważnych danych: niezależnie od tego, co stanie się z Twoimi cennymi plikami, zawsze masz ich kopię.

Scenariusz ten jest jednak prawdziwy tylko w przypadku sytuacji idealnej. W rzeczywistości, skuteczność tworzenia kopii zapasowych zależy od tego, w jaki sposób zorganizujesz proces ich wykonywania oraz z jakich narzędzi skorzystasz. Przede wszystkim, przydatność każdej z kopii zapasowych zależy bezpośrednio od pewnych parametrów determinujących, czy w sytuacji awaryjnej przywrócenie Twoich danych będzie możliwe i zajmie jedynie kilka minut, czy jednak nie uda się odzyskać tego, nad czym pracowałeś dziesiątki lub nawet setki godzin.

Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie swoich danych, możesz skorzystać z mojego doświadczenia. Opis usług i cennik znajdziesz tutaj.


Odzyskiwanie danych

Utrata danych, takich jak zdjęcia, czy dokumenty jest przykrym doświadczeniem, które co jakiś czas dotyka niemal każdego użytkownika komputerów, aparatów fotograficznych, tabletów czy smartfonów.

Bezpieczeństwo danych może być zagrożone przez awarie sprzętu, błędy w zapisie, czy też przez przypadkowe ich usunięcie. Wiele z nich udaje się odzyskać nawet w 100% za pomocą odpowiedniego oprogramowania, ważne jednak, aby jak najszybciej po stwierdzeniu utraty danych skontaktować się ze specjalistą – wraz z upływem czasu prawdopodobieństwo odzyskania wszystkich danych znacząco maleje.

Jeżeli cenne dla Ciebie pliki gdzieś zniknęły, po prostu skontaktuj się ze mną. Mam ma szerokie doświadczenie w odzyskiwaniu danych z aparatów fotograficznych (zdjęcia), telefonów (odzyskiwanie skasowanych smsów i plików) oraz twardych dysków.

Szczegóły oraz cennik znajdziesz tutaj.